6 жовтня 2016 року відбулась історична подія – Крижопільський селищний голова своїм розпорядженням ініціював створення об’єднаної територіальної громади з центром в смт Крижопіль.

Наступним своїм розпорядженням селищний голова оголосив про проведення на території селища громадського обговорення з питань об’єднання територіальних громад у період з 06.10.2016 року по 05.11.2016 року.

Тож протягом вказаного періоду кожен житель селища може взяти участь у громадському обговоренні шляхом внесення пропозицій. Зазначимо, що обговорення відбувається відповідно до “Порядку проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад” затвердженого рішенням 9 сесії Крижопільської селищної ради 7 скликання від 06.10.2016 року №1-9/16

Зауважимо, що, відповідно до затвердженого порядку, пропозиції з питань об’єднання територіальних громад приймаються виконавчим комітетом Крижопільської селищної ради у письмовому вигляді із обов’язковми вказанням прізвища, імені та по-батькові подавача пропозиції та його домашньої адреси. У приміщені селищної ради розташована скринька для збору пропозицій. Крижопільська селищна рада звертається до усіх мешканців селища – не будьте байдужими до свого майбутнього, прийміть участь у громадських обговореннях, висловіть свою думку.

Повідомляємо, що 21 жовтня 2016 року у рамках проведення громадських обговорень та у рамках Децентралізаційного марафону спеціалістами обласного відділення Асоціації міст України у приміщенні малого залу районного будинку культури був проведений семінар, під час якого висвітлювались механізми створення та управління ОТГ, а також економічні показники на прикладах ОТГ, які уже створені. Крім того висвітлювались прогнози щодо спроможності Крижопільської ОТГ, у випадку її створення.

27 жовтня 2016 року в рамках проведення громадських обговорення щодо добровільного об’єднання територіальних громад в смт Крижопіль в приміщенні сесійної зали Крижопільської селищної ради відбувся круглий стіл із депутатами Крижопільської ради. На захід також було запрошено голову Крижопільської районної ради П.С.Тамбовцева, першого заступника голови Крижопільської райдержадміністрації В.М.Пастушенка, засобимасової інформації.

Під час свого виступу селищний голова О.М.Третьяков загострив увагу присутніх на необхідності активно працювати із громадськістю з метою більш детального вивчення думки та настрою населення щодо процесу об’єднання. Також висловив думку, що створення ОТГ є процесом необхідним, оскільки має на меті підвищення рівня доступності для населення адміністративних послуг, інфораструктури, освітніх та медичних послуг.

Голова районної ради коротко зупинився на питанні планування добровільного об’єднання територіальних громад та повідомив, що в Крижопільській райдержадміністрації було створено робочу групу з питань об’єднання, розроблено та затверджено перспективний план створення ОТГ для Крижопільського району.

Заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Скалій В.В. детально зупинився на поетапності процесу об’єднання, повідомив про заходи, які передбачені законодавством для кожного етапу, роз’яснив вимоги, яких необхдно дотримуватись при плануванні ОТГ, довів присутнім інформацію про власні та делеговані повноваження, яких набуде ОТГ після об’єднання, а також коротко охарактеризував основні моменти, які стосуються наповнення бюджету об’єднаної громади, структури керівництва ОТГ, повноваженнях голови, ради громади та старост населених пунктів ОТГ.

Депутати селищної ради протягом найблищих 5 днів будуть здійснювати опитування жителів селища з метою вивчення громадської думки.

Результати громадських обговорень будуть узагальнені та відповідно до них будуть надані пропозиції щодо прийняття рішення на сесії селищної ради.

В рамках громадських обговорень також планується провести ряд зустрічей із трудовими колективами селища.

Коментувати